Ferguson me fjalë të mëdha për Gerrardin

Sir Alex Ferguson ka vlerësuar punën që Steven Gerrard ka bërë si trajner i Rangers, duke e përshkruar atë si madhështore.

Ish-kapiteni 40-vjeçar i Liverpool ka qenë në krye të Ibrox për tre vjet dhe këtë sezon e çoi klubin në titullin e tyre të parë në Premierligën Skoceze që nga viti 2011.

Duke folur për Gerrard, Ferguson tha: “Ai ka bërë madhështore. Ai me të vërtetë ka bërë, si brenda ashtu edhe jashtë fushës. Një intervistë për shtyp mund të të humbasë punën tënde në menaxhim. Por konferencat për shtyp të Steven janë fantastike”.

“Ai është i mrekullueshëm, është i përbërë, jep përgjigjet e duhura”, përfundoi Ferguson.