Femrat: Zbulon gjysmëfinalistët e Kupës

Janë zhvilluar tri ndeshje çerekfinale të Kupës së Kosovës në futboll, në konkurrencën e femrave. 13 Qershori, Vizioni dhe Mitrovica janë kualifikuar për në gjysmëfinale. Ndeshja e vetme që nuk është zhvilluar është ajo në mes Llapit e Prishtinës, takim që do të zhvillohet më vonë.

 

Rezultatet

 

13 Qershori – Kosova (P)                    4:1

Intelektualet – Vizioni                         1:1 (pen. 4:5)

Mitrovica – Kacanikasja                      3:0 (rezultat zyrtar)

Llapi – Prishtina                                   (zhvillohet me vonë)