Federer dhe Djokovic në finale

Roger Federer dhe Novak Djokovic do të përballen në finale të Wimbledonit.

Tenistët Roger Federer dhe Novak Djokovic do të përballën në finalen e madhe të këtij edicioni në Wimbledon.

Tenisti më i mirë në histori të tenisit, Federer me shumë lehtësi ka kaluar në finale, pasi në gjysmëfinale deklasoj Andy Murray me rezultat 3:0 në sete (7:6, 7:6 dhe 6:4).

Edhe në takimin tjetër Djokovic ishte i pandashëm, pasi mposhti 3:0 në sete (7:6, 6:4 dhe 6:4)tenistin Richard Gasquets.