Federata spanjolle vazhdon me raportime skandaloze, e quan përsëri Kosovën “ekipi i federatës”

Spanja nuk e ka ndërmend t’i ndalë provokimet në raport me Kosovën, shkruan Demokracia.com.

Këtë të mënyrë Kosova e Spanja ballafaqohen ndërmjet vete në stadiumin “Fadil Vokrri” në Prishtinë në kuadër të eliminatoreve për Botërorin “Katar 2022”.

Kjo ndeshje ka zgjuar kërshëri edhe në Spanjë derisa Federata e Futbollit të Spanjës gjatë paralajmërimit të ndeshjes Kosovës i është referuar si “ekipi i Federatës së Kosovës”.

Spanja nuk e njeh shtetin e Kosovës dhe ka kohë që ka trajtim diskriminues ndaj sportistëve kosovarë, të paktën sa i takon prezantimit.

Edhe para ndeshjes së parë, të luajtur në Spanjë, federata e këtij vendi është mundur të shmang maksimalisht përmendjen e Kosovës. Kosovën për transmetimin e brendshëm nuk e ka prezantuar si të gjitha përfaqësueset tjera.

Zbulohet letra që Messi ia dorëzoi Barcelonës për të kërkuar largimin nga klubi

Formacionet zyrtare: Shqipëri – Hungari, Reja surprizon me titullarët