Federata norvegjeze ia huq keq emrin Kosovës, e ngatërrojnë me një shtet tjetër (FOTO)

Kosova U21 pësoi humbje 5:0 nga Norvegjia U21, në takimin kualifikues të luajtur të hënën mbrëma në Dramen.

Por, krahas humbjes, Kosovës, mediat norvegjeze ia huqën edhe emrin.

Në publikimin e golave dhe rasteve të ndeshjes nga Federata Norvegjeze në Facebook, ata në vend të Kosovës e shkruan Bosnja dhe Hercegovina.

received_10213082976611733

Më pas ata e përmirësuan në përshkrimin e mëposhtëm.

Kosova pësoi humbjen e dytë në grup, pas asaj me Republikën e Irlandës.

BersantCelina

kosovau21

kosova

KosoveU21