Federata e Marokut shpërndan falas numër të madh të biletave për tifozët në ndeshjen ndaj Francës

Morocco's supporters cheer during the World Cup round of 16 soccer match between Morocco and Spain, at the Education City Stadium in Al Rayyan, Qatar, Tuesday, Dec. 6, 2022. (AP Photo/Ebrahim Noroozi)

Federata marokene e futbollit bleu 13,000 bileta për t’i shpërndarë për tifozët, të cilët kështu do të mund të shikojnë falas ndeshjen gjysmëfinale të Kupës së Botës kundër Francës, të planifikuar për të mërkurën, në stadiumin Al-Janoub, në Katar.

Njoftimi është bërë nga Mohamed Boudrika, anëtar i bordit të federatës, drejtpërdrejt për tifozët që ndodheshin pranë hotelit ku është përqendruar përzgjedhja, përcjell GazetaBlic Sport.

“Jam i sigurt se do të ketë bileta për të gjithë”, tha drejtori, fjalët e regjistruara nga radio franceze RMC. Biletat do të shpërndahen këtë të martë pranë fazës gjysmëfinale.

Maroku arriti një kualifikim të paprecedentë për në gjysmëfinale të një Botërori pasi eliminoi Spanjën dhe Portugalinë, përkatësisht në finalen e tetë dhe çerekfinale. Më parë, ata kishin mundur Kanadanë dhe Belgjikën dhe barazuan me Kroacinë, rezultate që i sollën vendin e parë në Grupin F.

Ibra këshillon yllin e Milanit rreth të ardhmes së tij

Lloris: Suksesi i Marokut nuk është rastësi, tregojmë forcën tonë në momentet vendimtare