Federata e Basketbollit e Kosovës ju bënë thirrje të gjithë tifozëve

Federata e Basketbollit e Kosovës (FBK) ju bënë thirrje të gjithëve për tu vaksinuar.

Për ndeshjen ndaj Norvegjisë, që zhvillohet të dielën nga ora 19:00 në Minatori të Mitrovicës, vetëm personat që janë të vaksinuar me dy doza mund të blejnë biletat.

Tifozët duhet të tregojnë certifikatat e vaksinimit, ndërsa në palestër duhet të respektojnë masat anti Covid, si mbajtja e maskës dhe distanca sociale.

Zyrtare: Në këtë stadium do të zhvillohet finalja e Ligës së Kampionëve

Mbledhja e jashtëzakonshme e Komitetit Ekzekutiv të UEFA-s, finalja e Champions League zhvendoset në Paris