FC Struga mjaftë aktive në merkato, transferon dy lojtar

FC Struga zyrtarizon dy përforcimet e reja, Pa Omar Xhobe dhe Sava Radiç. Bëhet fjalë për një sulmues dhe një mbrojtës që luan në krahun e djathtë.

Pa Omar Xhobe vjen në huazim nga rradhët e Shkëndijës për 6 muaj, ndërkohë me Sava Radiç kuqebardhët kanë nënshkruar kontratë dy vjeçare.
Mbrojtësi i krahut të djathtë vjen nga rradhët e Akademia Pandev, ku ishte një ndër futbollistët më të mirë në kampionatin maqedonas.

Zyrtare: Agim Zeka prezantohet te Prishtina

Dramë në Manuel Martinez Valero, Real Madrid kualifikohet vetëm pas 120 minutave