FC Prishtina me komunikatë zyrtare për arrestimin e Otto John, thonë se klubi nuk është në dijeni për arsyet e arrestimit

FC Prishtina ka dalur me komunikatë zyrtare për futbollistin e tyre, Otto John. 

Klubi ka konfirmuar se sulmuesi John, është arrestuar të enjtjen nga Policia e Kosovës, shkruan Gazeta Olle.

Megjithatë, klubi kryeqytetas njofton se nuk janë në dijeni për arsyet e arrestimit.

Prishtina njofton se nëse vërtetohet ndonjë aktakuzë ndaj futbollistit, do të merren masa nga klubi.

Njoftimi i plotë i FC Prishtinës:

FC Prishtina njofton opinionin publik se sulmuesi, Otto John, është dërguar të enjten (05.05.2022) në mbajtje nga Policia e Kosovës.

Klubi nuk është në dijeni për arsyet e arrestimit ndërkohë që mësojmë si ai do të lirohet nga paraburgimi gjatë ditës së shtunë (07.05.2022).

FC Prishtina i respekton organet e rendit dhe nëse vërtetohet ndonjë aktakuzë ndaj futbollistit do të marr masa në bazë të rregulloreve të brendshme brenda klubit.

/Gazeta Olle/

Ylber Kastrati largohet nga futbolli kosovar, e vazhdon jetën në Gjermani

Interi shënon fitore të rëndësishme me përmbysje spektakolare të rezultatit