FC Ferizaj prezanton përforcimin e ri

Sot skuadra e Ferizajt ka nënshkruar kontratë profesionale me mesfushorin e talentuar, Orges Mehmetin i cili është pjesë e skuadrës së trajnerit, Sherif Topalli tek skuadra e Juniorëve.

Orges Mehmeti i lindur më datën 21.06.2004, ka nënshkruar kontratë 3 vjeçare me klubin tonë, pas paraqitjeve të mira tek Juniorët.

Gjithashtu Mehmeti është pjesë e përfaqësueses së Kosovës U19, e cila drejtohet nga Ramiz Krasniqi.

Ne i urojmë mirëseardhje Orges Mehmetit në ekipen e senioreve, duke i uruar shëndet dhe shume suksese me klubin tonë””, ka shkruar FC Ferizaj.

 

Ademi: 2022 qoftë vit i mbarë e me fat për futbollin kosovar

Shqipëria mbyll vitin me 22 lojtarë që kushtojnë të paktën 1 mln euro – një emër i ri kryeson listën