FC Ferizaj krijon bashkëpunim me dy klubet e mëdha gjermane

Nënkryetari i FC Ferizaj, Xhevat Rushiti ka vizituar dy klubet e njohura gjermane.

Bëhet fjalë për një vizitë te skuadrat Mainz dhe Hoffenheim, shkruan Gazeta Olle.

Ferizaj tashmë do të lidh bashkëpunim me këto dy klube të njohura, ku gjate muajve prill dhe maj nga klubi kosovar priten të udhëtojnë tre deri në katër futbollistë të ri, në prova te skuadra FC Mainz.

Gjithashtu brenda vitit disa lojtar afrikan priten te zbarkojnë në Ferizaj në bashkëpunim me FC Mainz dhe FC Hoffenheim.

 

/Gazeta Olle/

Mësohen gjyqtarët e finales Spanjë – Francë në Ligën e Kombeve

Challandes para ndeshjes me Suedinë: Do të jetë shumë e vështirë për ne