Fazliu e Mazrekaj, titullar te Partizani

Dyshja nga Kosova e Partizanit të Tiranës, Astrit Fazliu dhe Mentor Mazrekaj, kanë marrë një lajm të mirë para ndeshjes së sotme me norvegjezët e Stromsgodsedit.

Të dy lojtarët janë në 11-shen e parë të Partizanit. Labinot Ibrahimi do të jetë në bankinë.

Tiranasit sfidojnë nga ora 20:00 Stromosgodsedin, derisa takimi i parë ishte mbyllur 3:1 për norvegjezët. Ndeshja është e vlefshme për fazën e parë të Europa Ligës.