Faza përgatitore: Sot zhvillohet miqësore tejet interesante mes dy skuadrave të Superligës

Skuadrat kosovare që do t’i zhvillojnë ndeshjet në arenën ndërkombëtare, tashmë kanë filluar fazën përgatitore.

Ballkani, Drita, Gjilani dhe Llapi janë vendosur në Ohër, para dueleve në Ligën e Kampionëve dhe në Ligën e Konferencës, shkruan Gazeta Olle.

Sot do të zhvillohet një miqësore interesante në mes të Ballkanit dhe Llapit.

Kampionët e Superligës luajnë ndaj fituesit të Kupës së Kosovës.

Kjo ndeshje kontrolluese zhvillohet me fillim nga ora 18:00. /Gazeta Olle/

Vrionin e kërkojnë klubet në Itali, Holandë, Francë e Belgjikë

Këto janë katër ndeshjet kontrolluese që Llapi i zhvillon gjatë fazës përgatitore në Ohër