Favoritët shënojnë fitore në Premier League

Kanë përfunduar tri ndeshjet që startuan në orën 16:00, të vlefshme për xhiron e 16-të në Premier League.

Arsenali shënoi fitoren më të thellë, duke mposhtur Southamptonin e Brojës, me rezultat 3-0, shkruan Gazeta Olle.

Golat për ‘topqinjtë’ i realizuan: Lacazette (21′), Odegaard (27′) dhe Gabriel (62′).

Fitore të rëndësishme ka shënuar edhe Liverpooli, pasi me rezultat minimal 1-0, mposht Aston Villën në ‘Anfield’.

Golin e vetëm për ‘The Reds’ e shënoi Salah (67′) nga pika e bardhë.

Ndeshja më dramatike e mbrëmjes ishte ajo mes Chelseat dhe Leeds United, të cilën të drejtuarit e Tuchel e fituan me rezultat 3-2, me një gol në minutat shtesë.

Golat për Chelsean i shënuan Mount (42′), Jorginho pen. (58′ dhe 90+4′), ndërsa për Leeds realizuan Raphinha pen. (28′) dhe Gelhardt (83′).

/Gazeta Olle/

Bëhet rivlerësimi: Robin Krasniqi shpallet fitues ndaj Boesel

Tensionet në “Stamford Bridge” vazhduan edhe pas ndeshjes, futbollistët u përleshën mes vete (VIDEO)