Faqja zyrtare e Federatës së Futbollit të Zvicrës me postim të veçantë:A jeni të emocionuar sa ne?

Swiss Nati Men është faqja zyrtare e Federatës së Futbollit të Zvicrës dhe sot ka publikuar disa fotografi nga kryeqyteti i Kosovës,aty ku do të luhet edhe ndeshja Kosovë-Zvicër me fillim nga ora 20:45 në stadiumin “Fadil Vokrri”.

Në fotografitë e publikuara,shihet flamuri i Kosovës dhe i Zvicrës,bashkë me disa fotografi tjera që përshkruajnë vlerat kulturore të vendit tonë.

“Përshëndetje Prishtinë! A jeni aq të emocionuar sa ne?” kanë shkruar në postimin e tyre.

Postimi i plotë:

Gazeta zvicerane Blick shkruan për çmimin e biletave deri në 500 euro për ndeshjen Kosovë-Zvicër

Vlera e ekipit të Zvicrës shumë më e lartë se ajo e Kosovës