Fanellat e Juventusit për edicionin 2015/16

Kampioni i Italisë Juventus, ka bërë të ditur fanellat për edicionin 2015/16.

Juventus nuk i ndahet ngjyrave tradicionale bardhë e zi, ndërsa fanellat e dyta pritet të kthehet ngjyra rozë.

Fanellat e treta pritet po ashtu të jenë të bukura dhe janë tërësishtë të zeza.

Juventusin këtë vit do ta veshë Adidas që ka kontratë më Juventusin për katër vitet e ardhshme.