Fadil Ademi thotë se Drenica e meritoi fitoren ndaj skuadrës së tij

Trajnerit të skuadrës së Ulpianës, Fadil Ademit, i vjen keq që skuadra ka ardhur në këtë pozitë ku është tani.

Ai tha se stinori vjeshtor ka qenë shumë i dobët, dhe kjo ka bërë klubi t’i renditet në vendin e parafundit të tabelës.

Ulpiana të mërkurën u mposht 3:1 nga Drenica.

“Drenica e fitoi ndeshjen me meritë. Ishin më të motivuar, më agresivë se sa ne. Djemtë tanë e dhanë atë që mundën ta japin.

E uroj Drenicën, ndërsa ne do t’i përfundojmë ndeshjet. Normalisht që më vjen keq për skuadrën. Pjesën pranverore e kemi pasur me formë të keqe, një fitore, tri barazime e nëntë humbje.

Më vjen keq por duhet të vazhdojmë”, theksoi Ademi pas ndeshjes.

Alban Hyseni flet pas disfatës nga Prishtina: Nuk ishte rezultat real nga ajo çfarë u pa në fushë

James Rodriguez largohet nga Al Rayyan, projekton rikthimin në Evropë