Fabrizio Romano jep përditësime mbi të ardhmen e Mbappes

Gazetari i njohur italian Fabrizio Romano ka thënë se “saga Kylian Mbappe” që dominoi verën e vitit 2021, do të vazhdojë të mbizotërojë titujt kryesorë edhe gjatë gjithë vitit 2022.

 

Sulmuesi i Paris Saint-Germain ka qenë objektivi numër një i Real Madridit në tregun e transferimeve prej kohësh dhe Florentino Perez mbetet i vendosur për të siguruar lojtarin francez.

Fabrizio, në një intervistë ekskluzive për Football Espana, ka treguar për të ardhmen e Mbappes, gjendjen aktuale të situatës së tij.

“Gjërat janë të qeta tani, por spekulimet dhe bisedat do të nxehen ndërsa sezoni po vazhdon”, ka thënë fillimisht Romano.

“Real Madridi ende e dëshiron Mbappen. Francezi është obsesioni i Florentinos, por ai e di që ta bësh atë të nënshkruajë është një propozim sfidues duke pasur parasysh se sa i etur është PSG për të ruajtur shërbimet e tij”.

“E ardhmja e Mbappes është shndërruar në një luftë ndërmjet dy prej klubeve më të mëdha në futbollin evropian – “paratë e reja” të PSG-së dhe prestigji historik i Madridit”.

“Duke qenë se Mbappe është në rrugën e duhur për të qenë lojtari më i mirë në botë, ai është shumë i dëshiruar”, përfundoi italiani.

Tensionet që nuk u panë në Wembley, tifozi shqiptar konfliktohet me policinë dhe shoqërohet në stacion (VIDEO)

Lajm i mirë për Ardian Nuhiun, rikthehet një nga lojtarët më të mirë te Drita