Everton shfaq interesim për dyshen e Real Madridit

Ekipi anglez po kërkon përforcime për merkaton e ardhshme.

Soccer Football - LaLiga - Deportivo Alaves v Real Madrid - Estadio Mendizorroza, Vitoria-Gasteiz, Spain - August 14, 2021 Real Madrid's Karim Benzema celebrates scoring their first goal with teammates REUTERS/Vincent West

Skuadra e Evertonit është duke kërkuar përforcime për afatin kalimtar të dimrit, transmeton lajmi.net.

Sipas ‘Defensa Cenral’, ekipi anglez po mendon transferimin e dyshes së Real Madridit, Isco Alarcon dhe Luka Jovic.

Trajneri i ekipit, Rafa Benitez dëshiron ti ketë në ekip të dy futbollistët nga Janari kur edhe hapet zyrtarisht merkato e dimrit.

Isco dhe Jovic nuk bëjnë pjesë në planet e “Los Blancos” dhe pritet të jenë të lirë të largohen.

Everton thuhet se do të kërkojë huazimin e tyre me mundësi blerje në fund të sezonit

Inaugurohet “Qendra Nacionale e Xhudos” në Pejë – nderohen nga presidentja Vjosa Osmani xhudistet Nora Gjakova dhe Distria Krasniqi dhe trajneri Driton Kuka

Suedia publikon listën për ndeshjet e muajit tetor