Është përmbyllur me spektakël “Tournament Prishtina 2022”

Është përmbyllur me spektakël “Tournament Prishtina 2022” në futboll të vogël që për disa ditë radhazi u organizua në sheshin “Zahir Pajaziti” në kryeqytet nën patronatin e FFK-së.

Mund të jetë një imazh i 3 persona, njerëz në këmbë, ambiente të jashtme dhe turmë

Fitues i këtij turneu doli ekipi Bjorn, që në finale e mundi ekipin Xhavit Kozhani.

Në konkurrencën e femrave fituese e turneut doli Mitrovica, që në finale e mundi ekipin e Veteraneve të Kosovës, derisa në grupmoshën U13 fitues doli El Clasico.

Mund të jetë një imazh i 7 persona dhe njerëz në këmbë

I pranishëm në ndeshjet finale ishte edhe presidenti Agim Ademi, i cili i ndau trofetë për më të mirët së bashku me kryetarin e komunës së Prishtinës, Përparim Rama.

 

Enis Gavazaj prezantohet te skuadra e re

Epokë e re në kryeqytet, Prishtina konfirmon ndarjen me 14-të lojtarët që ishin pjesë sezonin e kaluar