Erza Muminoviq fiton medaljen e bronztë në Kampionatin Botëror U21

Erza Muminoviq ka fituar medaljen e bronztë të botës në Kampionatin Botëror të Juniorëve (U-21), që po mbahet në Olbia të Italisë.

Erza në luftën për të bronztën mundi Ariana Toro Soler të Spanjës, kategoria -52 kilogramë.

Në përgjithësi, xhudistja jonë fitoi katër luftëra, ndërsa raundin e parë e kishte kaluar pa luftë.

Humbjen e vetme e pësoi në gjysmëfinale.

/Gazeta Olle/

U dëmtua rëndë ndaj Interit, ja sa do të mungojë ylli i Shakhtarit

Uzuni dhe Bare: Bashkë për të arritur objektivat, e duam vendin e dytë