Eriksen me gol fantastik, Interi eleminon Milanin

Inter ka kaluar pengesën e quajtur “Milan” në çerek-finalen e Kupës së Italisë.

“Neroazzurët” kanë triumfuar me rezultatin 2-1 në derbin e Madoninnës, raporton Gazeta Olle.

Ibrahimovic shënoi qysh herët për t’i dhënë besim milanistëve se fitorja ishte e mundur, por që më pas gjithçka ndryshoi.

Një karton i verdhë i marrë pas një përleshje me Lukakun, do t’i kushtonte më pas shumë atij dhe skuadrës.

Pjesa e dytë nisi me dominimin e Interit, të cilët kishin raste më të mira shënimi.

Ibrahimovic mori kartonin e dytë të verdhë e më pas kjo ndikoi që dominimi kaltër e zi të rritet edhe më shumë.

“Rossonerët” po mbroheshin mirë, deri në momentin kur në lojë u fut Erikseni e goditje të lirë afër portës fitoi Interi.

Danezi realizoi një supergol, duke i treguar Contes vlerën e tij dhe që meriton minutazh më të madh, teksa eleminoi në proces edhe Milanin.

Në gjysmë-finale, Interi do të ndeshet me fituesin e takimit Juventus – SPAL./GazetaOlle/