Ergys Kaçe vazhdon me çmime

Talenti shqiptar i PAOK-ut, Ergya Kaçe mbrëm është shpallur si talenti më i madh i kampionatit grek.

Kaçe që me PAOK-unë është në vendin e tretë në kampionat, këtë sezon ka zhvilluar shumë ndeshje të mira dhe ka tërhequr edhe vemendjen e shumë skuadrave jashtë Greqisë, sidmos ato gjermane.

Kaçe është njëri ndër lojtarët kryesorë të Shqipërisë edhe pse në ndeshje e fundit nuk i ka zhvilluar ndeshjet e plota.