Enrique e detyron Busquetsin të ndëshkohet me karton të verdhë (VIDEO)

Trajneri i Barcelonës, Luis Enrique e ka detyruar Sergio Busquetsin që të ndëshkohet me karton të verdhë në ndeshjen kundër Celta Vigos.

Busquets ka pasur 4 kartonë të verdhë dhe nëse ndëshkohej edhe një herë do të mungonte në ndeshjen e ardhshme kundër Almerias dhe kështu do të ishte i gatshëm për ndeshjet kundër Sevillas, Valencias dhe Espanyolit.

Pas ndeshjes Enrique e kishte mohuar një gjë të tillë, por video tregon krejt diçka tjetër.