Enis Zabërgja ndahet me Trepçën, falënderime të ndërsjella ndërmjet lojtarit dhe klubit

Enis Zabergja nuk do të jetë më pjesë e Klubit Futbollistik ‘Trepça’.

Sulmuesi anësor e ka konfirmuar vetë këtë gjë përmes një postimi në profilin e tij në ‘Facebook’, shkruan Gazeta Olle.

Kujtojmë që skuadra mitrovicase sot është eliminuar nga skuadra e Ligës së Dytë, KEK-u në kuadër të 1/16 të finales së Kupës së Kosovës.

Më poshtë mund ta lexoni postimin e Zabërgjes:

Pershendetje

Desha te ju informoj se nuk do te jem me pjes e klubit te madhe Trepca dua ti faliminderoj te gjithe duke nisur nga ekonomet,lojtaret ,Presidentin legjendar Nexhmedin Haxhiu ,trenerat per korrektsin dhe tretmanin ne klube Avni Haxhiun, Besim Haxhiun komandant Qetin edhe tifozet e flakt Torciden.

Ishte kenaqsi qe per shum sezona si ne dite te kqija si ne dite te mira e kom bart ket fanell me pesh te madhe.

Klubit i deshiroje shum sukses me respekt E.Zabergja30


Ndërkohë, pas këtij njoftimi të Zabergjes, ka reaguar edhe klubi mitrovicas, duke falënderuar futbollistin për kontributin e madh për afër një dekadë te ‘minatorët’.

Më poshtë mund ta lexoni postimin e Trepçës:

Faleminderit ENIS ZABËRGJA
Enis bashkpununuam ashtu qysh i ka hije sportit, KF TREPÇA falenderon fudbollistin Enis Zabërgja për kontributin dhe djersen që ka dhenë afer një dekad për klubin tonë. Klubi TREPÇA nuk do të harroj anjëher sepse ti ishe nder të rrallet që në të gjitha situatat veshtersit dhe të mirat ishim bashk dhe bashkarisht i tejkaluam.
Faleminderit të urojm suksese në sport edhe në vprimtarit e tjera, bashkëpunimi nuk do të mungoj edhe në të ardhmen.
Me respekt KF TREPÇA
/Gazeta Olle/

Mourinho refuzon të marrë pjesë në konferencën për shtyp

Zyrtare: Istogu njofton për largimin e dy futbollistëve të rëndësishëm