Emocionuese: Krasniqi do të hyj në ring me këtë këngë

Boksieri kosovar Haxhi Krasniqi, të shtunën në Gjermani, do të luftoj për titullin e botës në verisonin WBO, në katgorinë gjysmë të rënd. Kundërshtari i Krasniqit, do të jetë kampioni i kësaj kategorie Jurgen Brahmer.
Krasniqi njihet për dashurinë që ka për Kosovën, ku pas çdo meçi, viziton Kosovën.
Madje ai, gjatë meçeve të tij, në ring ngjitet me këngën e këngëtares së madhe shqiptare, Nexhmije Pagarusha, “Bareshën”, dhe në meçin e nesërm, do ta bëjë një gjë të tillë.