Emir Sahiti shënon dhe i jep fitoren Hajdukut në Ligën e Konferencës (Video)

Hajduk Split ka marr një fitore të rëndësishëm ndaj Vitoria Guimares me rezultat 3-1 në kuadër të Ligës së Konferencës.

Edhe pse ishin duke pësuar, kroatët u kthyen dhe fituan në fund me dy gola epërsi.

Miguel Manga shënoi në minutën e 61-të për 1-0, por nuk vonoi shumë dhe erdhi edhe barazimi.

Ishte pikërisht Emir Sahiti që u gjend më së miri në zonë dhe shënoi për 1-1 nga afër.

Ky ishte goli i tij i parë këtë sezon, ndërsa ai ka qenë i lidhur me një largim nga klubi kroat, pasi kishte oferta nga Italia dhe Gjermania.

Astrit Selmani shënon për Hapoel Beer Shevan ndaj Luganos

Dyshimet për një lidhje të mundshme kriminale që përfshin edhe mafien shqiptare – kartoni i verdhë i Granit Xhakës vazhdon të hetohet në Angli