‘El Clasico’, më shumë se një ndeshje futbolli (Foto)

Barcelona dhe Real Madrid ndeshen të dielën në ‘Camp Nou’, në ‘El Clasicon’ e radhës, ballafaqimi më i shikuar në botë. Këto janë oraret anembanë globit dhe transmetuesit e takimit.

‘El Clasico’ i së dielës mes Barcelonës dhe Real Madridit, si zakonisht do të zgjojë interesim të madh, përfshirë në vendin tonë.

Andaj, për të konfirmuar rëndësinë e ballafaqimit të dy gjigantëve të ‘La Ligës’, ju sjellim këtë grafikë me oraret e takimit anembanë botës dhe listën e gjatë të transmetuesve të tij, transmeton lajmi.net.

elll

Lista e transmetuesve:

Afganistán: Rah-e-Farda, 3 Sport

Albania: K-SPORT 1

Alemania: TeleClub Sport Live, LAOLA1.TV

Andorra: beIN Sports 1, Canal+ Yomvi

Angola: SuperSport 3 Africa

Arabia Saudí: beIN Sports Arabia 16 HD, beIN SPORTS CONNECT Arabia

Argentina: DIRECTV Argentina

Argelia: beIN SPORTS CONNECT Arabia, beIN Sports Arabia 16 HD

Armenia: Setanta Sports Eurasia, Armenia TV

Aruba: DIRECTV Caribbean

Australia: Fox Sports 4 Australia, Foxtel Play

Austria: LAOLA1.TV

Azerbayán: Setanta Sports Eurasia, Idman TV

Bahrein: beIN Sports Arabia 16 HD, beIN SPORTS CONNECT Arabia

Bangladesh: Star Sports 4 Asia

Barbados: DIRECTV Caribbean

Bielorrusia: Setanta Sports Eurasia

Bélgica: Proximus 11+

Benin: SuperSport 3 Africa

Bosnia: SportKlub 1 Serbia

Botswana: SuperSport 3 Africa

Brasil: Sports +

Brunei: Fox Sports Brunei, Fox Sports Malaysia

Bulgaria: F+, Film+ HD

Burkina Faso: SuperSport 3 Africa

Burundi: SuperSport 3 Africa

Bután: Star Sports 4 Asia

Camboya: Fox Sports 2 Cambodia

Camerún: SuperSport 3 Africa

Canadá: beIN SPORTS CONNECT Canada, beIN Sports Canada

Cabo Verde: SuperSport 3 Africa

Chad: SuperSport 3 Africa, beIN Sports Arabia 16 HD, beIN SPORTS CONNECT Arabia

Chile: DIRECTV Chile

China: Sina Sports, QQ Sports Live, Star Sports China, CCTV 5+ VIP, PPLive

Chipre: PrimeTel

Colombia: DIRECTV Colombia

Comoros: SuperSport 3 Africa

Congo: SuperSport 3 Africa

Congo (República Democrática): SuperSport 3 Africa

Corea del Sur: Star Sports Korea, KBSN Sports

Costa Rica: Sky Mexico

Costa de Marfil: SuperSport 3 Africa

Croacia: Sportklub 1 Croatia

Dinamarca: Canal 9 Denmark, Viaplay Denmark

Djibouti: beIN Sports Arabia 16 HD, SuperSport 3 Africa, beIN SPORTS CONNECT Arabia

Ecuador: DIRECTV Ecuador

Egipto: beIN Sports Arabia 16 HD, beIN SPORTS CONNECT Arabia

El Salvador: Sky Mexico

Emiratos Árabes Unidos: beIN Sports Arabia 16 HD, beIN SPORTS CONNECT Arabia

Eritrea: SuperSport 3 Africa

Eslovaquia: Sport 1 CZ/SK

Eslovenia: SportKlub 1 Slovenia

Estados Unidos: beIN Sports USA, beIN SPORTS CONNECT, beIN Sports en Español, Fubo TV

Etiopía: SuperSport 3 Africa

Filipinas: Fox Sports 2 Cambodia, Fox Sports 2 Philippines

Finlandia: Viaplay Finland

Francia: beIN Sports 1, beIN SPORTS CONNECT

Gabón: SuperSport 3 Africa

Gambia: SuperSport 3 Africa

Georgia: Setanta Sports Eurasia

Ghana: SuperSport 3 Africa

Grecia: OTE Sport 3

Guatemala: Sky Mexico

Guinea: SuperSport 3 Africa

Guinea-Bissau: SuperSport 3 Africa

Guinea Ecuatorial: SuperSport 3 Africa

Honduras: Sky Mexico

Hong Kong: Now Sports 2

Hungría: Sport 1 Hungary, Sport 1 CZ/SK

India: Star Sports 4 Asia, Star Sports HD 4

Indonesia: Orange TV Indonesia, Fox Sports 2 Indonesia, Fox Sports 2 Cambodia, RCTI

Irán: beIN Sports Arabia 16 HD, beIN SPORTS CONNECT Arabia, Channel 3

Irak: beIN SPORTS CONNECT Arabia, Duhok TV, beIN Sports Arabia 16 HD

Irlanda:NOW TV, Sky Sports 1/HD, Sky Go Extra, Sky Sports 5/HD, Sky Go

Italia: Fox Sports HD

Islandia: Stöð 2 Sport

Japón: WOWOW, SKY PerfecTV LIVE

Jordania: beIN Sports Arabia 16 HD, beIN SPORTS CONNECT Arabia

Kazajistán: Setanta Sports Eurasia

Kenia: SuperSport 3 Africa

Kosovo: K-SPORT 1

Kuwait: beIN SPORTS CONNECT Arabia, beIN Sports Arabia 16 HD

Kyrgyzstán: Setanta Sports Eurasia

Libano: beIN SPORTS CONNECT Arabia, beIN Sports Arabia 16 HD

Lesotho: SuperSport 3 Africa

Liberia: SuperSport 3 Africa

Libia: beIN Sports Arabia 16 HD, beIN SPORTS CONNECT Arabia

Macao: TDM Desporto, Fox Sports 2 Cambodia, TDM HD

Macedonia: SportKlub 1 Serbia

Madagascar: SuperSport 3 Africa

Malawi: SuperSport 3 Africa

Malasia: Fox Sports Malaysia, Fox Football

Maldivas: Star Sports 4 Asia

Mali: SuperSport 3 Africa

Marruecos: beIN SPORTS CONNECT Arabia, beIN Sports Arabia 16 HD

Mauritania: beIN SPORTS CONNECT Arabia, beIN Sports Arabia 16 HD

Mauricio: SuperSport 3 Africa

México: Blue To Go Video Everywhere, Sky Mexico

Moldavia: Setanta Sports Eurasia

Mónaco: beIN Sports 1

Montenegro: SportKlub 1 Serbia

Mozambique: SuperSport 3 Africa

Myanmar: Skynet Myanmar, Fox Sports 2 Cambodia, Fox Sports 2 Myanmar

Namibia: SuperSport 3 Africa

Nepal: Star Sports 4 Asia

Nicaragua: Sky Mexico

Níger: SuperSport 3 Africa

Nigeria: SuperSport 3 Africa, SuperSport 3 Nigeria

Omán: beIN Sports Arabia 16 HD, beIN SPORTS CONNECT Arabia

Pakistán: Star Sports 4 Asia

Panamá: Sky Mexico

Papua Nueva Guinea: Fox Sports 2 Papua New Guinea, Fox Sports 2 Cambodia

Perú: DIRECTV Peru

Polonia: Canal+ Sport

Portugal: Sport TV1, Sport TV2

Puerto Rico: DIRECTV Puerto Rico

Qatar: beIN SPORTS CONNECT Arabia, beIN Sports Arabia 16 HD

Reino Unido: Sky Sports 1/HD, Sky Sports 5/HD, Sky Go Extra, NOW TV, Sky Go

República Centroafricana: SuperSport 3 Africa

República Checa: Sport 1 CZ/SK

República Dominicana: Sky Mexico

Rumanía: Digi Sport 1 Romania

Rusia: NTV+ Football, NTV+ Sport Online, Setanta Sports Eurasia

Ruanda: SuperSport 3 Africa

Santo Tomé y Príncipe: SuperSport 3 Africa

Senegal: SuperSport 3 Africa

Serbia: SportKlub 1 Serbia, K-SPORT 1

Seychelles: SuperSport 3 Africa

Sierra Leona: SuperSport 3 Africa

Singapur: Fox Sports 2 Cambodia, Fox Sports 2 Singapore

Siria: beIN Sports Arabia 16 HD, beIN SPORTS CONNECT Arabia

Somalia: beIN Sports Arabia 16 HD, beIN SPORTS CONNECT Arabia

Sudáfrica: SuperSport Maximo, SuperSport 3 Africa, SuperSport 3

Sri Lanka: Star Sports 4 Asia

Sudan: beIN SPORTS CONNECT Arabia, beIN Sports Arabia 16 HD

Sudan del Sur: SuperSport 3 Africa, beIN SPORTS CONNECT Arabia, beIN Sports Arabia 16 HD

Suecia: TV12 Sweden, TV4 Play Premium

Suiza: TeleClub Sport Live, LAOLA1.TV, TeleClub Sport 3

Swazilandia: SuperSport 3 Africa

Tailandia: Sun Channel, True Sport HD 2

Taiwan: Fox Sports 3 Taiwan, Fox Sports 2 Taiwan

Tajikistan: Setanta Sports Eurasia

Tanzania: SuperSport 3 Africa

Togo: SuperSport 3 Africa

Trinidad y Tobago: DIRECTV Caribbean

Túnez: beIN SPORTS CONNECT Arabia, beIN Sports Arabia 16 HD

Turquía: NTV Spor Smart HD, Idman TV

Ucrania: Futbol 2

Uganda: SuperSport 3 Africa

Uruguay: DIRECTV Uruguay

Uzbekistán: Setanta Sports Eurasia

Venezuela: DIRECTV Venezuela

Vietnam: K +1

Yemen: beIN SPORTS CONNECT Arabia, beIN Sports Arabia 16 HD

Zambia: SuperSport 3 Africa

Zimbabwe: SuperSport 3 Africa