EKSKLUZIVE: Muharrem Jashari ftohet nga Kosova për ndeshjen ndaj Spanjës

Kosova të mërkurën zhvillon ndeshjen ndaj Spanjës në “Fadil Vokrri”.

Gazeta Olle merr vesh se i ftuar për këtë takim është edhe futbollisti i Dritës, Muharrem Jashari.

Për shkak se Lirim Kastrati dhe Besar Halimi do të mungojnë, Challandes e sheh si opsion mesfushorin e “Intelektualëve”.

Kujtojmë se Jashari kishte paraqitje të jashtëzakonshme me Dritën në Conference League.

Dardanët arritën fitore ndaj Gjeorgjisë në udhëtim, ndërsa barazuan me Greqinë në Prishtinë.

Ndeshja ndaj Spanjës do të jetë e fundit për muajin shtator, në kuadër të Grupit B të eleminatoreve për Botërorin “Katar 2022”.

/Gazeta Olle/

Italia vendos rekordin historik me kombëtaren

Zbulohet biseda mes Messit me zyrtarëve shëndetësor të Brazilit pas anulimit të ndeshjes