Ekskluzive: Fotografi nga incidenti në ndeshjen Sigal Prishtina – Peja

Në Therandë po zhvillohet finalja e Ipko Kupës së Kosovës në basketboll, ndërmjet Sigal Prishtinës dhe Pejës.

Ndeshja ka eskaluar kur tifozët e Pepjës dhe Prishtinës kanë hyrë në sallë, janë gjuajtur më gurë dhe përgjakur. Ndeshja është ndërprerë.

Pas disa minutash është qetësuar gjendja në sallë dhe ka rifilluar ndeshja. Po zhvillohet pjesa e dytë (çereku i tretë). Peja po dominon, transmeton Gazeta Olle.

RR RRA RRAH