Ekskluzive: Drita në bisedime me mbrojtësin shqiptar që ka luajtur në Kampionatin Evropian

Drita ëahtë duke bërë ndryshime të mëdha për sezonin e ri.

Gjilanasit kanë larguar shumë futbollistë deri më tani si Marko Simonovski, Iran Junior, Ekow Mills, Almir Kryeziu, Hamdi Namani, Ilir Blakcorri, Tun Bardhoku dhe kapiteni Ardian Limani.

E për ta zëvendësuar kapitenin e larguar në qendër të mbrojtjes, Drita pritet ta afrojë një emër të madh.

Në fakt gjilanasit kanë kontaktuar qendërmbrojtësin Egzon Bejtullahu që ka shkëlqyer me fanellën e Shkëndijës së Tetovës.

Gazeta Olle mëson se palët kanë pasur kontaktet e para dhe Bejtullahu  do të jetë i lirë më 30 qershor.

29-vjeçari po i shqyrton ofertat, pasi përveç Dritës interesim për të ka edhe nga disa skuadra evropiane.

Kujtojmë që Bejtullahu është reprezentues i rregullt i Përfaqësueses së Maqedonisë A, ku ka luajtur dy vite më parë edhe në Kampionatin Evropian. /Gazeta Olle/

Adil Maliqi shpall listën e Kosovës U19

Tahir Lushtaku konteston listën e Kosovës U19: Trajneri profesional e paska nisur me intevenca dhe me të njofshëm