Ekipi olimpik i xhudos akomodohet në Fshatin Olimpik të Tokios

Ekipi olimpik i xhudos është akomoduar në Fshatin Olimpik të Tokios.

Fillimisht ekipi i xhudos kishte kaluar një javë në komunën e Sanjo, përcjell Gazeta Olle.

Ekipi i xhudos, në krye me trajnerin Driton Kuka ka në radhët e veta pesë garues me normë olimpike.

Mund të jetë një imazh i 3 persona, njerëz në këmbë dhe ambiente të jashtme

Majlinda Kelmendi, Distria Krasniqi, Nora Gjakova, Loriana Kuka dhe Akil Gjakova do ta përfaqësojnë Kosovën në sportin e xhudos në Lojërat Olimpike. /Gazeta Olle/

Mund të jetë një imazh i 2 persona dhe njerëz në këmbë

 

 

Feyenoord publikon listën e futbollistëve që udhëtojnë drejt Kosovës për ndeshjen ndaj Dritës

Ky pritet të jetë kryetrajneri i ri i Vitisë