Ekipi olimpik do të pritet me ceremoni shtetërore, kjo është agjenda

Nesër, më 2 gusht në ora 19:50 ekipi olimpik i xhudos do të zbarkojë në Aeroportin e Prishtinës “Adem Jashari”.

Ekipi që i solli vendit dy medalje të arta olimpike do të pritet me ceremoni shtetërore.

MKRS ka dërguar agjendën e pritjes e cila është ndarë në dy pjesë:

1. Pritja ceremoniale shtetërore në Aeroportin “Adem Jashari” në orën 19:50, me ç’ rast mbahet konferencë për media.

2. Ardhja e Kampionëve Olimpikë në sheshin “Nëna Terezë” në orën 21:00.

Agjenda:

Pritja ceremoniale në Aeroport

Itenerari i fluturimit

Aterimi në Aeroportin “Adem Jashari: – 02.08.2021 – 19:50, dalja në terminalin VIP

Konferencë për media

Trajneri Driton Kuka

Trajneri Agron Kuka

Distria Kranisniqi

Nora Gjakova

Akil Gjakova

Zëvendësministrja e MKRS-së, Daulina Osmani

Ardhja e Ekipit të Xhudos në sheshin “Nëna Terezë”

Arritja e ekipit të xhudos në sheshin “Nënë Tereza” pritet të jetë rreth orës 21:00.

Qytetarëve do ti’u drejtohen:

Kryeministri i Republikës së Kosovës, Albin Kurti

Trajneri Driton Kuka

Distria Krasniqi dhe

Nora Gjakova.

Ekipi i xhudos niset nga Tokio për në Kosovë, faqja zyrtare e KOK-ut sjell pamjet

Zyrtare: Fisnik Rugova i bashkohet Rahovecit