Ekipi më i mirë i Ligës së Kampionëve

Goal.com ka përzgjedhur ekipin më të mirë të Ligës së Kampionëve.

Pas përfundimit të ndeshjeve të kthimit të 1/8 së finales së Ligës së Kampionëve, portali Goal.com ka përzgjedhur ekipin më të mirë.

Portier: Joe Hart (Manchester City).

Mbrojtësit: Aymen Abdennour (Monaco), David Luiz (PSG), Patrice Evra (Juventus).

Mesfushorët: Lionel Messi (Barcelona), Mario Suarez (Atletico Madrid), Casemiro (Porto), Franck Ribery (Bayern Munich).

Sulmuesit: Olivier Giroud (Arsena), Klaas-Jan Huntelaar (Schalke), dhe Carlos Tevez.