Ekipi i Spanjës niset për Prishtinë, nesër përballen me Kosovën

Spanja do të jetë mysafire e Kosovës nesër nga ora 20:45.

Kjo ndeshje do të luhet në stadiumin “Fadil Vokrri” në kuadër të grupit B të kualifikimeve të Kupës së Botës.

Tashmë futbollistët e Spanjës janë nisur për në Prishtinë ku pritet të mbërrijnë pas disa orëve.

Spanjollët nga ora 18:15 do të paraqiten në konferencën për media para ndeshjes, kurse nga ora 19:00 do të zhvillojnë stërvitjen e parë në ‘kryeqytet’.

Ekipi i Luis Enriques kërkon vetëm tre pikë nga ky duel që të ruajnë vendin e parë në grup i cili siguron kalimin tutje.

Morën kartonë ndaj Greqisë, dy lojtarët e Kosovës që mungojnë ndaj Spanjës

Ndryshon orari në Superligë, këto janë çiftet e xhiros së tretë dhe ora kur do të luajnë