Egzon Gjuka e Tainara Luna Gonçalves më të mirët në ceremoninë “Laureatët e Vitit 2022”

Egzon Gjuka e Tainara Luna Gonçalves janë shpallur më të mirët në ceremoninë “Laureatët e Vitit 2022”.

Gjuka luan për skuadrën Besa Famgas dhe për Kombëtaren e Kosovës.

Luna Gonçalves luan për Istogun dhe për Kombëtaren e Brazilit.

Si Gjuka ashtu edhe Luna Gonçalves kanë udhëhequr skuadrat e tyre drejt titullit të kampionit të Kosovës dhe Kupës së Kosovës në hendboll.

Gjuka për herë të dytë është shpallur hendbollist i vitit.

Spektakël me nëntë gola të shënuar, PSG fiton miqësoren ndaj yjeve të Superligës së Arabisë

Barcelona fiton me rezultat të thellë, kalon në çerekfinalen e Kupës së Spanjës