Edon Zhegrova vazhdon me formën e lartë, asiston dy herë mbrenda 10 minutave

Lille po e mposht Monacon 2-0 pas 45 minutave të para në kuadër të xhiros së 10-të në Ligue 1.

Sulmuesi kosovar, Edon Zhegrova po tregon formë fantastike në këtë duel dhe ka qenë më meritori që Lille ka epërsi prej dy golave.

Brenda 10 minutave, prishtinasi ka bërë dy asistime të mrekullueshme në këtë sfidë.

Fillimisht në minutën e 32-të, Zhegrova e gjeti bukur në zonë Cavaleiron i cili me kokë shënoi për 1-0.

Daja: Planet po shkojnë mirë në të dyja garat

Liga e Parë: Vazhdon dominimi i Dinamos në Grupin A, Prishtina e Re lider në atë B