Edhe një shqiptar siguron Ligën e Kampionëve

Shkodran Mustafi dhe Valencia kanë siguruar një vend në Ligën e Kampionëve për edicionin e ardhshëm.

Valencia e arriti këtë pas fitores 3:2 ndaj Almerias në udhëtim.

Ata përfunduan në vendin e katërt, dhe fazën e grupeve e kërkojnë përmes ndeshjes kualifikuese.

Mustafi ishte ndër më të merituarit për këtë sukses. (Gazeta Olle)