Edge i Trepçës, MVP i javës në basketbollin kosovar

Në super derbin mes Sigal Prishtinës dhe Trepçës kanë fituar mitrovicasit, duke vazhduar serinë pozitive në elitën e basketbollit.

Te mitrovicasit më i miri ishte Darnell Edge, i cili e mbylli ndeshjen me 21 pikë, katër kërcime dhe nëntë asistime, duke e pasur indeksin 26.

Këta janë pesë (TOP 5) basketbollistët më të dalluar këtë javë:

Darnell Edge (Trepça) 21 pikë, 4 kërcime, 9 asistime, 26 indeksi
Diamond Stone (Sigal Prishtina) 27 pikë, 9 kërcime, / asistime, 26 indeksi
Justin Davis (Peja) 21 pikë, 6 kërcime, 3 asistime, 24 indeksi
Jordan Dallas (Vëllaznimi) 15 pikë, 6 kërcime, 1 asistim, 22 indeksi
Kevin Capers (Trepça) 23 pikë, 2 kërcime, 3 asistime, 19 indeksi

 

Superliga e hendbollisteve vazhdon me derbi të madh

Sot fillon faza vendimtare në Superliga Femrat, apo “Play-off”-i