Vedat Muriqi i pandalshëm në La Liga, shënon përsëri

Mallorca po fiton me përmbysje 1-2 ndaj Valencias.

Skuadra mysafire fillimisht arriti të barazojë rezultatin nga pika e bardhë.

Ekzekutimin e penalltisë e mori përsipër, sulmuesi kosovar, Vedat Muriqi.

Muriqi ishte i saktë nga pika e bardhë në minutën e 66-të.

Ja goli:

VIDEO

Prishtina vazhdon serinë pozitive, fiton me rezultat të pastër ndaj Llapit

Nuk ka fitues në Stamford Bridges, Chelsea dhe Man Utd ndajnë pikët