E treta e vërteta: Ujkani në Serie B

 Ishte afër Sampdorias, më pas thuhej se e kishte kryer gjithë punën me Sassuolon, kurse e treta e vërteta duket se do të ndodh tani.

Portieri i Përfaqësueses së Kosovës, Samir Ujkani është shumë afër skuadrës nga Serie B, Latina.

Siç raporton ‘Gazzeta dello Sport’, Latina këto ditë do të finalizojë marrëveshjen me mbrojtësin e Fiorentinës, Madrigali dhe ish-portierin e Palermos, Samir Ujkani.

‘Gardiani’ vushtrrias u nda me Palermon javë më parë. (Gazeta Olle)