E rrallë dhe motivuese, rrëfimi emocionues i futbollistit që luan me një stentë në zemër (Video)

Sulmuesi i Vllaznisë së Pozheranit, Alban Rexhepi, është i veçantë. Ai vazhdon të jetësojë ëndrrën si futbollist, anipse ka të vendosur një stentë në zemër

Rasti i futbollistit të Vllaznisë së Pozheranit, Alban Rexhepi, është një nga më të rrallët në futbollin kosovar dhe jo vetëm.

Ai luan me një stentë në zemër, pasi kishte pësuar atak kardiak më 22 prill 2022.

Për t’u rikthyer sërish në fushën e gjelbër iu kishin dashur rreth një vjet.

Në një rrëfim për RTV Dukagjinin, Rexhepi ka treguar rreth përjetimeve të tij, gjatë gjithë kësaj kohe të paharrueshme.

Gjithashtu, 27-vjeçari ka zbuluar se iu ishte ofruar edhe pozita e ndihmëstrajnerit te Vllaznia e Pozheranit, klub të cilin e falënderon për përkujdesin ndaj tij.

Më poshtë mund të gjeni rrëfimin e plotë të Alban Rexhepit.

Llapi ndalet nga Fushë Kosova, spektakël në Prizren me katër gola, por Liria dhe Dukagjini ndajnë pikët

Prishtina 01 mëson kundërshtarët në Elite Round, dy gjigantë të futsallit botëror zbarkojnë në Kosovë