E papritur: Bayerni i drejtohet me letër zyrtare klubit të Superligës (FOTO)

Kampionët e Gjermanisë nëpërmjet një letre, kanë uruar skuadrën e Kukësit për fitimin e titullit kampion.

Urimi mbante firmën e shefit ekzekutiv të klubit bavarez,

Rumenige, i cili e vlerëson maksimalisht suksesin e skuadrës verilindore.

Letra i drejtohej presidentit Safet Gjici dhe klubit të Kukësit për arritjen historike.

Kukesi Kampion

“I dashur Z.Gjici

Në emër të klubit Bajern Mynih, dua t’i uroj Fk Kukësit fitimin e titullit kampion në Kategorinë Superiore për sezonin 2016-2016.

Sinqerisht i juaji

Karl Heinz Rumenige”.

Screenshot_1

kukesi kukesi-2