E pabesueshme sa bileta janë shitur për ndeshjen Kosova – Turqia

Interesimi për ndeshjen kualifikuese në mes të Kosovës dhe Turqisë është shumë i vogël.

Kosova është nikoqire e Turqisë në ndeshjen e gjashtë të Grupit I, e cila zhvillohet në stadiumin “Loro Boriçi”.

Megjithatë, interesimi për këtë ndeshje duket të jetë shumë më i vogël se ai i zakonshmi që jemi mësuar të shohim.

E gjitha vjen si pasojë e zgjedhjeve nacionale, të cilat janë zhvilluara sot (e diel) në Kosovë.

Sipas menaxherit të Përfaqësueses së Kosovës, Bajram Shala, për këtë ndeshje janë shitur vetëm 4500 bileta.

kosovagatii kosovagati dardanett2