E pabesueshme: Kryetari i La Ligas favorizon…

Kryetari i La Ligas, Javier Tebas, ka folur para ndeshjes ndërmjet Barcelonas dhe Real Madridit, duke zbuluar edhe lojtarin e tij të preferuar ndërmjet Lionel Messi dhe Cristiano Ronaldos.

Ai ka favorizuar Barcelonën në këtë takim përderisa ka preferuar Messin para Ronaldos.

“Sigurisht, e preferoj Messin para Ronaldos”, deklaroi Tebas, ka bërë të ditur e përditshmja sportive madrilene. Barcelona është aktualisht në formë më të mirë se Reali”, deklaroi Tebas.