E pabesueshme çfarë hodhën tifozët në derbin Espanyol – Barcelona (FOTO)

Tifozët kataluanas nuk panë vetëm gola dhe kartonë të kuq (2) në derbin katalunas, Espanyol – Barcelona.

Gjatë pjesës së parë, tifozët prapa portës së Espanyolit hodhën një shkop afër një metër i gjatë në fushë. Lojtarët lajmëruan gjyqtarin kryesor i cili siç shihet në foto ia dorëzoi atë gjyqtarit të katërt dhe vëzhguesit.

Dënimi për Espanyolit do të jetë i pashmangshëm. Barcelona e fitoi derbin 2:0. (Gazeta Olle)

referi