E konfirmon Manchester United, këtë numër në fanellë merr Cristiano Ronaldo

Manchester United e ka konfirmuar se Cristiano Ronaldo do të veshë fanellën ikonike me nr.7 në rikthimin e tij në “Old Trafford”.

Ylli portugez mbante numrin e fanellës legjendare gjatë periudhës së tij të parë në United dhe tani është konfirmuar se Ronaldo do ta ketë përsëri këtë numër.

Në gjashtë sezonet e tij të para në Man Utd, midis 2003 dhe 2009, Ronaldo bëri 292 paraqitje dhe shënoi 118 gola, duke fituar nëntë trofe, përfshirë tre tituj të Ligës Premier dhe Ligën e Kampionëve.

Cristiano Ronaldo do të veshë përsëri nr. 7 për United, siç bëri midis viteve 2003 dhe 2009.

Siç e dimë të gjithë, nr. 7 është një numër i veçantë në historinë e United. Më parë ishte veshur nga ikonat e klubit si George Best, Bryan Robson, Eric Cantona dhe David Beckham.

Ronaldo trashëgon numrin nga Edinson Cavani, i cili e veshi fanellën sezonin e kaluar, por edhe në fitoren ndaj Ëolverhampton Ëanderers fundjavën e kaluar.

El Matador ka marr fanellën me nr.21, të njëjtin numër që mban për ekipin kombëtar të Uruguait.

Ronaldo mund të kthehet të luajë në “Old Trafford”, ndaj Neëcastle United të shtunën më 11 shtator.

Kapiteni i Kosovës ka fjalë të mëdha për Dresevic, flet edhe për ndeshjen ndaj Greqisë

Ylli fiton ndaj Bashkimit, kalon pa problem në gjysmëfinale