E konfirmon Federata e Basketbollit, ndeshjet zhvillohen me tifozë

Pas më shumë se një viti ndeshjet e basketbollit do të zhvillohen me tifozë.

Në FIBA European Challenger për U16 te meshkujt, që do të zhvillohet nga 16 deri më 21 Gusht në Prishtinë do të ketë tifozë, por me kapacitet të 15 % të palestrës sipas udhëzimeve nga Ministria e Shëndetësisë e Kosovës.

Biletat do të jenë falas, megjithatë, tifozët duhet të mbajnë maska dhe të respektojnë distancën.

Në këtë Evropian marrin pjesë Kosova, Shqipëria, Luksemburgu, Gjibraltari, Malta dhe Moldavia.

Ka lënë pas lëndimin, Potoku gati për sezonin e ri

Prishtina nisët për në Norvegji për ndeshjen me Bodo/Glimt