E jashtëzakonshme: ‘Transfermarkt’ rrit vlerën e Vedat Muriqit

Sulmuesi i Kosovës dhe Fenerbahces, Vedat Muriqi po kalon në formë jetësore në vitin e fundit.

Tashmë, për 25 vjeçarin janë të interesuar një numër i madh skuadrash evropiane, shkruan Gazeta Olle.

E vlera e Muriqit sa shkon e rritet.

Tashmë, një ndryshim i vlerës për sulmuesin e Kosovës ka ardhur edhe në ueb-faqen e njohur ‘Transfermarkt’.

Muriqi, tashmë kap vleren prej 12 milionë euro, kurse më parë ajo ishte në tetë milionë./Gazeta Olle