E jashtëzakonshme: Tifozi gjeorgjian ia fshinë këpucët Schweinsteigerit

Sot stërvitjet e fundit të Kombëtares së Gjermanisë në prag të ndeshjes ndaj Gjeorgjisë, janë ndërprerë për disa çaste për një arsye shumë të veçantë.

Një tifoz i vendësve, është futur në fushën ku po ushtroheshin kampionët e botës dhe ka shkuar për ta përqafuar mesfushorin e Bastian Schweinsteiger.

Pasi e bëri një gjë të tillë, ai u ul për t’ia fshirë këpucët sportive. Nuk kanë munguar fotot e çastit, të cilat janë shpërndarë gjithandej në internet. /Gazeta Olle

11079571_1365718490135030_6714740058455267877_n